Úlevu od příznaků přinášejí masáže a psychoterapie. Vhodné je doplnit také draslík a hořčík (kakao, luštěniny, ořechy, papriky, sušené švestky).
Na stěhovavé bolesti může zabrat chininsulfát z kůry chinovníku. Chininsulfátové tablety se dají zakoupit v lékárně.
U lidí postižených fibromyalgií se vyvíjí celá řada příznaků. Pociťují bolest zad šířící se zadní částí hrudníku do krku a do končetin. Často mají citlivá místa, zvláště v okolí sakroiliakálních kloubů, lopatek, vnitřku a vnějšku loktů a kolen i jinde. Často podstoupili různé podrobné testy, ale nikdy nebyla přesně označena nějaká konkrétní abnormalita.
Mnozí lidé trpící fibromyalgií jsou velice nervózní a deprimovaní; připadají si unavení a bez energie. Pro lékaře je často obtížné určit, zda trvalá bolest vedla k depresím, nebo zda kvůli depresím hůře snášejí bolest. Je docela dobře možné, že vysvětlení se skrývá ve změnách způsobu přenosu pocitů bolesti míchou. Mnozí takto postižení lidé špatně spí a ráno se probouzejí neosvěženi, s pocitem bolesti a ztuhlosti. Některé výzkumy napovídají, že skutečnou příčinou „našeho“ problému může být právě tento špatný spánkový rytmus.
Lidé trpící fibromyalgií mají často ještě další problémy, například syndrom podrážděného střeva a migrénu.