Nadměrné pocení

Napsal Ivana Muková (») 16. 2. 2008 v kategorii Texty jiných autorů, přečteno: 2926×
Kůže na celém těle obsahuje potní žlázy, které vyrábějí pot - jejich aktivitu řídí nervový systém a hormony. Hlavním posláním potu je zbavovat tělo nadbytečného tepla. Protože se však na pocení podílí i nervový systém, reagují potní žlázy nejen na zvýšené teplo a nadbytek tekutin - ale také na výkyvy nálad a případnou tíseň a stres.

K místům, která produkují nejvíc potu, patří vedle dlaní podpažní jamky, místa pod ňadry, třísla a chodidla. Velké ztráty potu (vyloučené množství dosahuje v extrémních situacích až 1,5 litru vody za hodinu) mohou mít za následek kritický úbytek tekutin - dehydrataci, zhoustnutí krve, nebezpečnou ztrátu solí, nepořádek v iontovém hospodářství a poruchy oběhu a metabolizmu. Nejvíce ohroženou skupinou jsou kojenci, děti a senioři. Přírodní postupy, pokud jsou uplatněny důsledně, dosahují při léčení hyperhydrózy slušných výsledků.

Příklad komplexního přírodního postupu:

Absolvovat lékařskou prohlídku - dlouhodobé silné pocení (zejména noční) někdy doprovází plicní onemocnění (např. TBC), zduření lymfatických uzlin, hypoglykémii (nízkou hladinu krevního cukru) atd.

Naprosto jednoznačně snížit konzumaci řídkých a vodnatých jídel, ovoce, ovocných šťáv a limonád, kečupů, cukru a sladkostí, konzervovaných potravin, alkoholu, léků a drog. Všechny vyjmenované potraviny navíc podporují únik solí, kterých mají nadměrně se potící osoby i tak trvalý nedostatek, proto se u nich často objevuje charakteristická vyšší únavnost, zhoršování paměti a snížená schopnost koncentrace.

Pít bylinný čaj Antipot. Čaj uklidňuje a originálně řeší daný problém tím, že více pohání na moč, čímž automaticky snižuje v těle množství tekutin, které by mohly být teoreticky vyloučeny kůží. Příznivě upravuje činnost jater a ledvin, do jisté míry vrací organizmu některé chybějící minerální látky a má výrazný antipyretický účinek (snižuje vnitřní "přehřívání", hlavní příčinu nadměrné tvorby potu). Zlepšuje paměť a koncentraci.

K dosažení rychlejšího efektu pít vedle Antipotu (zejména při příliš častém stresu, pobytu v horku, v tropech apod.) jako běžný denní nápoj až 1 litr čaje z květu růžového ibišku. Také ibišek snižuje "vnitřní horkost", přičemž největší účinnosti dosahuje ibišek studený, užívaný s úspěchem i při horečkách.

Mezi nejcennější prvky, k jejichž ztrátě dochází s potem, patří hořčík, jeden z hlavních "kovů života". Hořčík je protistresový, v přírodě dnes už víceméně trvale deficitní - v těle však bez něj neproběhne adekvátně žádná biochemická reakce. Rovněž hraje významnou roli při regulaci vnitřní teploty. Je třeba užívat denně rok i více cca 250 mg hořčíku formou tablet nebo granulí - běžnými potravinami ho totiž téměř nelze doplnit.

Poznámka: Největší "únik" hořčíku z organizmu způsobují analgetika, projímadla, sladkosti, tučná jídla a hormonální antikoncepce.

Osvědčeným potravním doplňkem - v množství 1 tobolky denně - především k rychlému doplnění minerálních látek - je také peruánský bylinný přípravek Algarrobo.

V prvním období, do nastolení "vnitřní rovnováhy", jako "první pomoc", dobře působí proti pocení (a současně příjemně osvěžuje) vlažná koupel s přidáním malého množství octa.
sedmikraska.mimishop.cz/aktualita.php?id=1751

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Jan z IP 2a00:1028:83c8:*** | 6.6.2014 09:13
Já používám mobilní klimatizaci, když je mi horko. Je to fajn pomůcka, která opravdu ochladí vzduch, když nepomáhá ani otevřené okno. Mobilní klimatizace vás nezradí www.elnix.cz/chlazeni/klimatizace


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a jedna